Najlepsze pomysły rodzą się na styku potrzeby i pasji.

Zaangażowanie i ciężka praca sprawiają, że idea może stać się niezwykłym przedmiotem lub wydarzeniem. I dokładnie taka jest  historia aleWorka!

Tata Adrianny Wołczyk, założycielki i szefowej firmy, zaczął piec w domu chleb. Pyszny, wonny, chrupki i zdrowy! Niestety sposób jego przechowywania sprawiał, że chleb tracił swoje najlepsze właściwości. Adrianna postanowiła pomóc tacie. Talent do igły i nitki połączyła z wiedzą o niebywałych właściwościach lnu i uszyła swój pierwszy worek do chleba. Ponieważ len jest doskonały do przechowywania pieczywa i długo trzyma fason, worek do dziś zdobi kuchenny blat w jej rodzinnym domu.

Szybko szycie stało się sposobem na życie. Pojawiły się nowe osoby – a z nimi śmiałe pomysły – oraz nowe trendy. Maleńka, jednoosobowa manufaktura lnu przekształciła się w gwarną pracownię. W ten sposób, w 2012 roku, powstały pracownia ADKA i marka aleWorek.

A jaki jest Twój pomysł? Szyjemy rozwiązania. 

AleWorek – to co WPAKUJESZ się?

ADKA czyli artystyczna, dokładna, kreatywna … Adrianna – założycielka i szefowa. Mózg i serce organizmu. Pewnie i z wdziękiem wpadła w świat biznesu kreując w nim przestrzeń na wyjątkowe produkty. Kocha len i wierzy w jego moc. Wie, co w modzie piszczy. Jest doskonałym strategiem.

W swojej codziennej pracy wspierana przez zgrany zespół ludzi, których łączy:

Miłość do tkanin.
Wiedza, która jest podporą kreacji.
Potrzeba tworzenia pięknych i trwałych rzeczy.
Poszanowanie środowiska.
Niechęć do plastiku.
Wiara w len.

Czym się zajmujemy?

AleWorek, bo szyjemy worki!
A także wszelkiej maści tekstylne gadżety, ekologiczne opakowania wielokrotnego użytku (na co dzień i na wyjątkowe okazje) oraz najmodniejsze od kliku sezonów plecakoworki.

Szyjemy - Twoje pomysły.

Od kilku lat szyjemy – najlepiej jak potrafimy – Twoje pomysły.
Z wiarą, że nasze propozycje, będą Twoimi rozwiązaniami.
Nieustannie z najlepszych tkanin!
Z radością. Z pasją. Z sercem.
Z miłości do środowiska.
Z nadzieją, że się wpakujesz… Na dobre!

Nasze motto!

Szyjemy dobrze, żyjemy mądrze, rozmawiamy szczerze i pracujemy uczciwie.